čtvrtek 18. května 2017

Machloop 2017

Před dvěma lety jsme ochutnali Machloop (já poprvé) a bylo jisté, že se spíš dříve než později opět přijedeme podívat.

Původní plán vyrazit se Sharkem a Dawem bohužel  z pracovních a osobních důvodů obou nevyšel, ale nakonec původce této taškařice velmi dobře doplnil Ridley Ředitel, takže jsme do smyčky vyrazili ve třech v neděli kolem 11. hodiny dopolední. Sraz u nás byl sice už po desáté, ale trochu jsem to zdržoval dopékáním bábovky od Mišky, nákupem cestovního připojištění a vůbec tak celkově lehkým chaosem. Takže hned na začátek to vypadalo, že nestihnem plánovaný ferry. Nakonec ale vše dobře dopadlo. Nejen tím, že jako už jasný specialista na francouzské dojezdy jsem stahoval jednu minutu odhadovaného času dojezdu za druhou :D

Plán byl jednoduchý. Fotit co to dá a co dovolí počasí. A to se myslím povedlo měrou vrchovatou. Počasí vyšlo fantasticky. Jenom ty kopce! Jsem troska, je to marný. Ve čtvrtek už jsem bojoval jenom silou vůle :) , ale stálo to, myslím, za to.

V pondělí jsme dorazili na parkoviště u Bwlch někdy kolem půl páté. Lehký spánek a kolem sedmé dorazilo auto s prvním fotografem. Dali jsme se do řeči a stal se takovým naším malým průvodcem. To jsme ještě nevěděli o koho jde :) Celý den jsme strávili na Bwlch Top a druhý den jsme se domluvili s naším guidem na Blue Bell. Večer jsme dorazili na bydlení a čekalo nás opravdu příjemné překvapeni. Parádní, s výhledem na moře. Ale únava značná.


Uterý celý den Bluebell a moje první F15 ve smyčce - paráda. Večer moc utahaní na hospodu, takže večeře v domečku a nějaký to pivko.

Ve středu jsme se trochu báli, kvůli ohlášenému NOTAMu, že se nebude létat, ale nakonec to bylo v pohodě. Dopoledne Bluebell - Ridley rozdal malé dárky guiderům a zjistili jsme, že náš guider není nikdo jiný, než Laurie Hughes -, odpoledne přejezd na Cad west, ale tam už nic do vzduchu nešlo. Tak jsme se sbalili a vyrazili do Red Lion, malé hospůdky ve městečku, co opravdu nevyslovím :) Dinas Mawddwy. Jídlo i pivo fantastické a posezení u 500 let starého stolu velmi waleské :)


Čtvrtek dopoledne jsme se vydali na Corris corner. Hned z rána 4x F15, ale pak skoro 6 hodin nic. Tak jsme přejeli na Cad west a smolně jsme propásli 2 fantastický průlety Typhoonů. Třetího jsme chytili, ale pak se zhoršilo počasí - letos nám Cad west prostě není souzený. Tak jsme vyrazili bydlet a potom na výlet do Barmouth - podívat se na moře. Ve fastfoodu jsme si dali nejlepší fish&chips ve městě a pak návrat a kóma.V pátek už počasí nic moc a tak jsme se zabalili a zajeli si na procházku a kávu do Dolgellau a domů. Po cestě jsme se zastavili v Muzeu RAF.  Super zážitek, určitě doporučujem. Ferry 23:05 (sice jsme přijeli na dřivější, ale chtěli příplatek 72 liber, což jsme nebyli ochotní zaplatit) a pak noční přejezd přes Francii, Belgii, Holandsko a Německo. Domů jsme dorazili kolem oběda. Naprosto utahaní, ale šťastní a za sebou fantastický zážitek.
Malé osobni summary: troska se musí zmátořit a nějak zapracovat na fyzičce, návrat se plnou hubou oparů není to pravé ořechové. Ale zážitek musí být silný. Kopce sice nejsou moc vysoké, ale bolí to :) Příště Bwlch exit a Cad west - letos byl vyloženě začarovaný.

Něco z úlovků:
Žádné komentáře:

Okomentovat